Reklamacje i zwrot towaru

1. Zwrot towaru (odstąpienie od umowy zawartej na odległość)
2. Reklamacje towarów
3. Reklamacja płatności
4. Adres dla reklamacji oraz zwrotów
5. Inne problemy związane z zamówieniem


Vinotti Sp. z o. o. sp.k. nie jest producentem towarów. Wszelkie decyzje reklamacyjne oparte są o opinie producenta. Producent ponosi pełną odpowiedzialność za produkty.


1. Zwrot towaru (odstąpienie od umowy zawartej na odległość)

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość Mają Państwo prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie towaru.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, prosimy Państwa o poinformowanie nas na adres zwrot@vinotti.eu, o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia. Zwrotnie, w terminie do 2 dni roboczych) otrzymacie Państwo potwierdzenie odebrania wiadomości przez Vinotti Sp. z o.o. sp.k. W przypadku braku takiego potwierdzenia ze strony Vinotti Sp. z o.o. sp.k., prosimy Państwa o kontakt na adres zwrot@vinotti.eu

Mogą Państwo skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy pobierając go tutaj formularz odstąpienia od umowy . Mogą Państwo wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy mailowo lub pocztą polską. Żeby zachować termin odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu 14 dni od otrzymania towaru.

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów, w których przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji klienta lub służąca spełnieniu wymagań indywidualnych potrzeb. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje również w sytuacji w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

Skutki odstąpienia od umowy zawartej na odległość
W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane płatności (z pominięciem kosztów związanych z realizacją zwrotu przedmiotu), nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy.

Zwrot płatności zostanie dokonany przy użyciu tych samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie. Zwrot pieniędzy jest uzależniony od terminu otrzymania towaru w magazynie centralnym oraz pozytywnej weryfikacji pod względem wartości rzeczy wynikającej z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Zwrot towaru nie może zostać dokonany w formie przesyłki za pobraniem. W przypadku zwrotu Towaru z zamówienia, do którego dołączony był gratisy promocyjne, Klient zmuszony zwrócić przedmioty gratisowe. Proszę o odesłanie towaru na adres: Magazyn Centralny Vinotti ul. Grabska 11A, 32-005 Niepołomice, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpienia umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo towar przed upływem terminu 14 dni. Państwo odpowiadają za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.


2. Reklamacje towarów

Reklamacje towarów z tytułu rękojmi
Reklamacje możesz złożyć korzystając z formularza „Reklamacje”, dostępnego na stronie „Reklamacje i zwrot towaru”. Wysłanie formularza reklamacyjnego zostanie potwierdzone mailowo (potwierdzenie zostanie wysłane na adres mailowy podany w treści zgłoszenia). Reklamacje rozpatrujemy w ciągu 14 dni, od poniedziałku do piątku w godz. 8-17. O wyniku postępowania reklamacyjnego i zasadach dalszego postępowania z reklamowanym towarem poinformujemy Państwa mailowo na podany przez Państwa adres e-mail w treści zgłoszenia reklamacyjnego. Reklamacje można zgłosić w każdy dopuszczalny prawem sposób.

Uszkodzenia w transporcie
W celu sprawnego załatwienia reklamacji polecamy, aby przesyłkę sprawdzić w obecności kuriera W przypadku, stwierdzenia uszkodzenia zawartości spowodowanego niewłaściwym transportem, kurier niezwłocznie spisze protokół szkody i zabierze przesyłkę z powrotem. Jak Państwo sprawdzicie towar już po odjeździe kuriera i wtedy stwierdzone zostanie jego uszkodzenie, wówczas prosimy zgłosić uszkodzenie towaru po przez protokół zgłoszenia reklamacji towaru.

3. Reklamacje płatności
W przypadku, gdy zapłacą Państwo za towar, a status zamówienia pozostanie niezmieniony przez okres dłuższy niż 2 dni robocze, prosimy o kontakt celem potwierdzenia otrzymania płatności lub prosimy przesłać zgłoszenie reklamacyjne dotyczące płatności.


4. Adres dla reklamacji oraz zwrotów towaru
Adres pod który należy wysłać zwracany (w związku z odstąpieniem) lub reklamowany towar:
Magazyn Centralny Vinotti 
ul. Grabska 11A 
32-005 Niepołomice.

W przypadku zamiaru dokonania wysyłki mebla – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta na adres zwrot@vinotti.eu

Działając na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. wskazujemy: łącze elektroniczne do internetowego systemu rozstrzygania sporów (ODR): 


5. Inne problemy związane z zamówieniem
W przypadku innych problemów związanym ze złożonym zamówieniem lub zakupionym przez Państwa towarem prosimy o kontakt poprzez e-mail pod adresem kontakt@vinotti.eu

Nasze zalety
Design
Niecodzienny design
Design
3 salony w Polsce
Design
Możliwość montażu w domu
Design
Transport na terenie całego kraju
Created by Blue Paprica